Plantation - Sunset at the coffee field landscape

Aktualności

Aldamar sp. z o.o. chroni środowisko z olejami Shell PANOLIN

      Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o wprowadzeniu na polski rynek nowej linii produktowej koncernu Shell o nazwie Shell PANOLIN, która obejmuje pełną gamę biodegradowalnych środków smarnych, łączących najwyższe parametry eksploatacyjne z minimalnym oddziaływaniem na środowisko naturalne.

      Produkty z linii Shell PANOLIN są szybko biodegradowalne , w minimalnym stopniu toksyczne oraz posiadają szereg branżowych i międzynarodowych certyfikatów ekologicznych . Oferują maksymalny poziom ochrony sprzętu nawet podczas intensywnej eksploatacji oraz są gotowym rozwiązaniem dla podmiotów dążących w przyszłości do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Minimalizując czas przestojów związanych z konserwacją, biodegradowalne środki smarne Shell PANOLIN zapewniają najwyższą efektywność pracy.

      Szeroka gama cieczy hydraulicznych, olejów przekładniowych, silnikowych, smarów oraz produktów specjalistycznych znajduje uznanie w oczach klientów i producentów maszyn (OEM) w różnych sektorach przemysłu już od ponad czterech dekad .
      Serdecznie zapraszamy do kontaktu celem przedstawienia szczegółów technologii i gamy Shell PANOLIN oraz licznych korzyści związanych z wielokrotnym wydłużeniem okresów między wymianami i redukcją przestojów.

NOWOŚĆ !
PANOLIN SPRINT

W I kwartale 2020 roku firma PANOLIN wprowadziła na rynek nowy produkt – biodegradowalny olej hydrauliczny PANOLIN  SPRINT.

PANOLIN SPRINT oparty jest na mieszaninie syntetycznych estrów nasyconych ze zmodyfikowanymi estrami nienasyconymi i stanowi odpowiedź firmy na zapotrzebowanie rynku  na popularny, przystępny cenowo, biodegradowalny olej hydrauliczny o wysokich parametrach eksploatacyjnych i okresach wymiany co 4’000 do 5’000 roboczogodzin.

Olej dostępny jest w lepkościach wg ISO: 32, 46 i 68, w beczkach 206 litrów i 20-sto litrowych kanistrach.

PANOLIN HLP SYNTH - jedyny przyjazny dla środowiska olej hydrauliczny z certyfikatem BOSCH Rexroth RDE 90245

PANOLIN ma przyjemność poinformować, że oprócz PANOLIN HLP SYNTH 32 teraz również PANOLIN HLP SYNTH 46 znalazł się na liście ratingowej olejów hydraulicznych Bosch Rexroth 90245. Jak dotąd są to jedyne dwa przyjazne dla środowiska oleje hydrauliczne, które przeszły niezwykle trudną procedurę testową i są nagrodzony aprobatą.

W 2017 roku PANOLIN był pierwszym producentem środków smarnych, który posiadał produkt przyjazny dla środowiska, a mianowicie PANOLIN HLP SYNTH 32 z pozytywną oceną Bosch Rexroth AG i spełnił wszystkie wymagania dotyczące wpisania na listę dopuszczeń olejów BOSCH Rexroth 90245. W tym roku PANOLIN HLP SYNTH 46 również przeszedł pomyślnie test Bosch Rexroth z doskonałymi wynikami.

Jest to wyjątkowe osiągnięcie i pokazuje wyjątkową jakość olejów PANOLIN, szczególnie pod względem wysokiej wydajności i długowieczności.

W 2017 roku Patrick Lämmle, prezes zarządu PANOLIN International Inc., stwierdził, że wymagania dotyczące przejścia neutralnej procedury oceny, opracowanej przez Bosch Rexroth należą do najtrudniejszych na rynku. Dlatego PANOLIN podaje nie bez powodu, że jest wiodącym producentem wysokowydajnych, przyjaznych dla środowiska olejów hydraulicznych.

STELLA MARIS – nowa odsłona

     Zaostrzone przepisy ekologiczne, dotyczące poruszania się jednostek pływających po wodach przybrzeżnych USA (EPA VGP), spowodowały wzrost zainteresowania produkcją biodegradowalnych środków smarnych dla żeglugi, a zwłaszcza oleju do smarowania pochwy wału śruby ( „stern tube oil”), którego wycieki są najczęstszą przyczyna pozostawiania widocznego śladu na wodzie.
     Szybko okazało się, ze nie jest to takie proste, zwłaszcza dla firm posiadających niewielkie lub żadne doświadczenie z takimi produktami. Zmiany lepkości, uszkodzenia łożysk i uszczelnień, szlamy i osady – to tylko główne skutki, na które narazili się nabywcy rzekomo niezawodnych olejów.
      Co innego PANOLIN. Ponad 35 letnie doświadczenie w produkcji biodegradowalnych olejów i smarów, własne patenty, miliardy przepracowanych przez te oleje godzin pozwoliły na tak precyzyjne skomponowanie oleju PANOLIN STELLA MARIS, że wszystkie wyżej wymienionych skutkach można zapomnieć. No i spokojnie żeglować do USA!

Nasz szwajcarski partner obchodzi w bieżącym roku 70-te urodziny. Ponad połowę z tych lat służy swoimi osiągnięcia technologicznymi ochronie naszej planety przed degradacją środowiskową, bo tyle już minęło od wynalezienia i opatentowania formuły biodegradowalnego oleju hydraulicznego PANOLIN HLP SYNTH.

Ad Multos Annos!