Plantation - Sunset at the coffee field landscape

Standard Bosch Rexroth dla HLP SYNTH 32

10 Maj 2017. PANOLIN HLP SYNTH 32 jest pierwszym i jak do tej pory jedynym olejem przyjaznym dla środowiska, który znalazł się na liście referencyjnej Bosch Rexroth RDE 90245.

„Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasze biodegradowalne oleje, jak np. PANOLIN HLP SYNTH 32, są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom stawianym środkom smarnym przez przemysł” – mówi Patrick Laemmle, Przewodniczący Rady Nadzorczej PANOLIN International. Uzyskane wyniki testów przeprowadzonych przez firmę Bosch Rexroth są rewelacyjne; z dużym zapasem spełniliśmy rygorystyczne wymagania nowej normy RDE 90235”.
PANOLIN HLP SYNTH jest pierwszym olejem biodegradowalnym, który pomyślnie przebrnął przez nową procedurę testową (stanowiącą kombinację normy ISO 15380 oraz testów RFT-APU-CL) – wyjaśnia Laemmle. HLP SYNTH 32 udowadnia tym samym swoją jakościową supremację wśród biodegradowalnych olejów hydraulicznych. 20 lat temu PANOLIN HLP SYNTH został pierwszym olejem na rynku, który otrzymał niemiecki certyfikat środowiskowy Blue Angel. Od tamtego czasu został pomyślnie przetestowany i aprobowany przez największych światowych producentów maszyn i urządzeń hydraulicznych. Umieszczenie oleju HLP SYNTH na nowej liście referencyjnej Bosch Rexroth oznacza, że szczyci się on pozytywnym zaliczeniem kolejnego, obecnie najbardziej rygorystycznego testu OEM dla cieczy hydraulicznych. W ostatnich latach można zaobserwować rosnące wymagania stawiane olejom hydraulicznym. Wzrost mocy jednostkowej urządzeń – wynik coraz wyższych ciśnień roboczych, prędkości obrotowych, wyższej temperatury i tempa cyrkulacji oleju – zaowocował daleko idącymi zmianami w projektowaniu nowoczesnych układów hydraulicznych, w których niezwykle istotnym komponentem staje się ciecz robocza. W szczególności od jej parametrów bowiem zależy, czy poszczególne elementy będą właściwie smarowane i czy nie nastąpi ich przedwczesne zużycie.
Za dynamicznym rozwojem nowoczesnych systemów hydraulicznych nie do końca nadążają metody testowania stosowanych w nich olejów. O ile w latach 1970-tych przeciętna moc (wydajność) pompy hydraulicznej wynosiła 4-5 KW na każdy kilogram jej masy, to obecnie wartość ta uległa niemal podwojeniu i kształtuje się na poziomie 8 KW/kg. Taki wzrost wydajności, będący nie lada wyzwaniem również dla producentów olejów hydraulicznych, wymusza tworzenie nowych metod